Na radnici najdete galerii představitelů města

Od pondělí 9. prosince je v prvním patře radnice na Karlově náměstí instalovaná galerie představitelů města, tedy starostů i předsedů národního výboru od roku 1850 až dodnes.

„Galerie starostů přináší přehled vedoucích osobností třebíčské radnice, počínaje prvním voleným starostou Martinem Hasskem, přes předsedy národního výboru a porevoluční starosty až po současnost. V čele města zatím ani jednou nestála žena, dosud vedlo Třebíč celkem 32 mužů,“ popsal galerii starosta města Pavel Pacal.

Nejdéle zastával svoji funkci Jan František Kubeš, a to 24 let. V letech 1945 až 1989 nebyl představitelem města starosta, ale předseda Místního nebo Městského národního výboru. Galerii nechalo zpracovat město, ve spolupráci s archivářkou Státního okresního archivu v Třebíči Jitkou Padrnosovou.

Výzva:

Do galerie se nám nepodařilo sehnat fotografie dvou představitelů města. A to pana Jaroslava Joury, který byl předsedou MNV v letech 1951 až 1957 a pana Miroslava Sedláčka, předsedy MěNV v letech 1976 až 1981. Prosíme potomky a rodiny a vlastně veškerou veřejnost, aby zapátrali ve svých archivech. Pokud máte fotografii výše zmíněných pánů, prosíme o její zapůjčení k naskenování a zveřejnění v galerii.

Galerie starostů na webu města zde.

Zdroj: www.trebic.cz

Napsat komentář