Zemřel Richard Horký

V důsledku dlouhodobých zdravotních potíží zemřel v pondělí 25. července 2022 třebíčský podnikatel Richard Horký, ve věku 59 let. V krátké době odešli dva významní muži z Třebíčska. Před nedávnem zemřel Bronislav Vala, další výrazná podnikatelská osobnost regionu.

Richard Horký se narodil v Zárubicích, podnikal v Třebíči, ale i v zahraničí. Podnikal zejména v energetice, vystavěl teplárny na biomasu, koupil a kompletně opravil zámek v Dukovanech, byl dlouholetým předsedou Okresní hospodářské komory, a další.

„Byl opravdu vizionář. Zvlášť v dnešní době musíme ocenit jeho prozíravost při vytápění Třebíče biomasou. Velmi oceňuji jeho zapojení a nápad a realizaci při obnově a proměně Boroviny. Ze zchátralého areálu je krásná čtvrť s domy, byty, firmami, přesto se zachováním baťovského ducha. Bolí mě, že v relativně nízkém věku a v krátké době nás opustili dva byznysmeni, vizionáři a podnikatelští frontmeni Třebíčska. Rodinám vyjadřuji upřímnou soustrast. Pánové, udělali jste toho hodně, pro lidi, pro region. Ať vaše vize žijí dál!,“ uvedl starosta Třebíče Pavel Pacal.

Zdroj: www.trebic.cz

Napsat komentář