Venkovní galerie dětských obrazů Třebíčský malovník

Tak trochu jiné Vánoce, dalo by se říct. Chybí společná setkávání, vánoční kulturní programy, besídky, adventní trhy, koncerty. Nejkrásnější období roku nám připomíná světelná výzdoba, adventní věnce doma na stolech a datum v kalendáři. Advent a Vánoce mohou být však i letos hezké. Zkrášlit naše město do vánoční podoby chce také projekt Třebíčský malovník.

Děti z mateřských a základních škol v Třebíči namalovaly vánoční obrázky. Agentura Relative jejich díla na své náklady digitalizovala, zpracovala a vyvěsila na plakátovací plochy, které vlivem zrušených kulturních a společenských akcí zejí smutnou prázdnotou. Vznikla tak ojedinělá venkovní galerie dětských obrazů. Tam, kde nic nebylo, jsou nyní hřejivé kresby našich dětí. Při procházkách se u nich mohou lidé zastavit – děti se s nimi pochlubí svým rodičům a prarodičům, dospělí u nich mohou zavzpomínat na své dětské představy o Vánocích.

Venkovní galerii Třebíčský malovník připravilo město Třebíč ve spolupráci s agenturou Relative, která spravuje plakátovací plochy ve městě. Poděkování patří všem dětem a učitelům z mateřských a základních škol v Třebíči, kteří přispěli k této malované vánoční výzdobě v Třebíči.

Na všechna díla se můžete podívat na plakátovacích plochách ve městě, nebo na webu Třebíčský malovník ZDE.

Zdroj: www.trebic.cz

Napsat komentář