Městské srpnové akce budou v komornějším stylu

Aktuální epidemiologická situace a prognózy pro následující týdny ukazují, že opatření v podobě omezeného počtu účastníků kulturních a společenských akcí ještě nějaký čas potrvají. Představitelé města situaci důkladně zvážili a snaží se co nejvíce minimalizovat rizika pro občany. Proto se letošní ročník Slavností tří kápí ruší.

„Velmi dlouho jsme nad situací diskutovali a zrušené slavnosti nás velmi mrzí, protože mají každoročně obrovský počet návštěvníků a jsou velmi oblíbené. Bezpečí našich občanů je ale přednější,“ popsal rozhodování starosta Třebíče Pavel Pacal.

Městské slavnosti Třebíč

Městské kulturní středisko připravilo ve stejném termínu třídenní Městské slavnosti Třebíč, které budou menší než tradiční Slavnosti tří kápí a budou tak lépe odpovídat současným hygienickým podmínkám.

„V programu Městských slavností využijeme některé z dohodnutých účinkujících a pevně věříme, že Třebíčané situaci pochopí a i v náhradním komornějším programu si najdou to svoje,“ uvedla ředitelka kultury v Třebíči Jaromíra Hanáčková.

Zdroj: www.trebic.cz

Napsat komentář