Karlovo náměstí s mírnými změnami má zelenou

Velmi ráda nakupuji v krámcích na Karlově náměstí, kde znám majitele či prodávající a často končívá nákup dotazem, tak co, kdy začne město s tou opravou náměstí? Je s tím spojeno vždy očekávání, že náměstí bude hezčí a upravenější, ale také obavy, jak budou obchody fungovat během rekonstrukce, jestli budou moci přijet lidé auty a zda bude fungovat městská doprava.

I moje očekávání byla před 4 lety daleko optimističtější. Když ale začnete tak složitou záležitost, která je v historickém centru města a vyjadřuje se k ní řada orgánů, navíc obnáší výměnu všech sítí v podzemí, tak za dva roky od zahájení prací bylo nutno reagovat na protichůdná stanoviska památkové péče a krajské hygienické stanice a provést změnu oproti schválené variantě z roku 2016. Tuto změnu v podobě varianty 11 schválilo lednové zastupitelstvo a zároveň byl ustaven výbor pro revitalizaci centra města. V rámci této varianty by mělo dojít k velkému zklidnění západní strany Karlova náměstí, jak po tom volali v anketě občané a část zastávek MAD zůstane na horní straně náměstí.

20Nyní by se mělo pokračovat v dalším stupni projektové dokumentace a začít plánovat vlastní rekonstrukci tak, aby byla maximálně zajištěna dostupnost obchodů a služeb na náměstí pro občany města. Můj optimistický odhad zahájení? Nejdříve polovina roku 2020.

Marie Černá

Napsat komentář