6 | Zdeňka Palátová

Občan města žijící v obci. Že je to protimluv? Ale vůbec ne! Spousta občanů Třebíče integrované obce ani nezná a neumí je vyjmenovat. Svým přátelům říkám, že žiju ve Slavicích moc ráda. Že se zde sčítají výhody města a vesnice! Do práce a do obchodu to máme kousek a žijeme v klidném místě s krásnou přírodou v okolí.  Ale i zde najdeme nedostatky, které je třeba řešit.

Jako zakladatelka spolku Vrátka jsem stála u zrodu aktivit, které vedly k zaměstnávání osob s hendikepem v našem městě. Podporuji výstavbu startovního bydlení pro mladé rodiny. Ráda bych se podílela na zlepšení kvality a množství zeleně ve městě. Sama jsem zážitková zahradnice a zajímám o zeleň v naší obci, snažím se o revitalizaci návsi.  Jsem také zážitková pekařka a při kursech pečení kváskového chleba se ráda setkávám s mnoha lidmi. Přispívám propagací tradičního pečení na veřejných akcích.

Nyní pracuji jako knihovnice v Městské knihovně v Třebíči. Veřejné knihovny jsou místem, kde může každý, bez ohledu na vzdělání či dovednosti, získat přístup k informacím. Ačkoliv jsou knihovny životně důležité, mají omezené rozpočty a zdroje. Vzhledem k rychle se rozvíjejícímu informačnímu prostředí knihovníci potřebují držet krok s dobou, což vyžaduje nové perspektivy, nástroje a přístupy. Město Třebíč by mělo svoji knihovnu v rozvoji podpořit.

kandidátní listina – volební program

Napsat komentář