Komunitní centrum MORAVIA je otevřené

V pondělí 13. ledna 2020 proběhlo za účasti zástupců investora, Města Třebíče, kraje Vysočina, zhotovitele stavby firmy TOMIreko, s.r.o. a provozovatele organizace STŘED, z. ú. slavnostní otevření nově zrekonstruované budovy Komunitního centra Moravia na ulici Smrtelné v Třebíč. Stavební a dokončovací práce byly hotové v termínech nákladem více jak 50 milionů a prostory jsou nyní připravené pro rozjezd a první aktivity jak zástupců sítě sociálních služeb, tak široké veřejnosti.

První návštěvníci využili dne otevřených dveří, který pořádalo Město Třebíč v pondělí třináctého ledna po slavnostním otevření. Mnozí ocenili zachování původní architektury a pamětníci si připomněli spojení budovy s více názvy: Před rekonstrukcí Kino Moravia, dříve také Bio Moravia, Kino Stadion, Kino Svět, Kino Sputnik.

Od 25. ledna 2020 bude možnost navštívit nové Komunitní centrum Moravia hned v rámci několika akcí pro veřejnost: Víkend pro všechny, dva dny plné prohlídek, hudby, pohybu a povídání proběhne v sobotu 25. a v neděli 26. ledna 2020, od 10 do 17-ti hodin. Navazovat bude Týden otevřených dveří pro veřejnost, a to od pondělí 27. ledna do čtvrtka 30. ledna 2020, v době od 13 do 17 hodin. Na tyto dny je připravena výstava fotografií a plakátů s tematikou pěstounství a vzpomínek na historii budovy před rekonstrukcí, Vrátka z.s. otevřou tréninkovou kavárnu.  Na pondělí 27. ledna, od 16 hodin je plánována beseda se zástupci komunity, tedy se všemi, kteří mají chuť se zapojit do programu a dění centra, přinést vlastní náměty a zkušenosti a například ve středu devatenáctého bude po celý den program věnován studentům třebíčských středních škol.

„Každého návštěvníka Komunitním centrem provedeme a představíme služby, které chceme, aby v rámci Komunitního centra fungovaly“ nastínil Ondřej Ferdan, vedoucí KC Moravia. „Jste zváni všichni, kdo se zajímáte o nové veřejné i spolkové prostory, o sociální služby, aktivní a komunitní život v Třebíči nebo také o spolupráci s námi.“ doplnil Ferdan.

Podrobný program a kontakty najdete na stránkách www.stred.info.

Ondřej Ferdan, vedoucí KC Moravia

e-mail: ferdan@stred.info

Sobota 25. ledna a neděle 26.ledna 10 – 17 hodin Víkend pro všechny
Pondělí 27.ledna – čtvrtek 30. ledna 13 – 17 hodin Den otevřených dveří pro veřejnost
Pondělí 27. ledna 16 – 18 hodin Beseda s komunitou

Napsat komentář